امروز چهارشنبه ۲۶ دي ۱۳۹۷

صفحه اول بازگشت به صفحه قبل نقشه سايت صندوق پست الکترونيکي تماس با ما آموزش بازرسین ثبت نام الکترونیکی انتشارات خبرنامه خدمات مهندسی کمیسیون رفاه شرکت تعاونی مازند نظام واحد عضویت و صدور پروانه نظام پیشنهادات دريافت برنامه آکروبات      
وزارت راه و شهرسازی
نظام مهندسی کشور
شرکت تعاونی مازند نظام
اولين کارگاه هم انديشي ساخت و ساز ،معماري و شهر سازي مازندرانصنایع دستی با ادغام میراث فرهنگی و گردشگری مظلوم ماند

 مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: با ادغام میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، بخش صنایع دستی در سازمان مظلوم و مغفول مانده است.


به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران به نقل از خبرنگار مهر، سیف الله فرزانه عصر دوشنبه در مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نوشهر اظهار داشت: برنامه های گردشگری تنها با تعامل دستگاه های اجرایی محقق می شود و نباید قابلیت های مسافرخیز بودن استان در پیچ و خم دستگاه های اجرایی تبدیل به فرصت سوزی شود.

وی افزود: با توجه به فضای تحریم های نفتی و صنعت آلاینده آن، صنعت گردشگری تنها صنعتی بوده که می تواند جایگزینی تحریم های نفتی شود.

فرزانه با اشاره به ظرفیتهای گردشگری در مازندران افزود: برخورداری استان از موهبت های الهی و طبیعی و وجود تنوع اقلیمی نیازمند تعریف جداگانه در سر فصلهای اعتباری است و با جذب گردشگر خارجی منابع ارزآوری چایگزین ارزبری از کشور خواهد شد.

وی با بیان اهتمام ویژه در راه اندازی شاخصه های جدید گردشگری در مازندران افزود: متاسفانه هنوز از فرصت های گردشگری در دریا به صورت مطلوب استفاده نشده و تنها در بعد تجاری فعالیت داشته که درصدد هستیم تا با برنامه ریزی مدون و منظم و تشکیل کمیته گردشگری دریایی در اداره کل و ادارات تابعه، گردشگری دریایی و تور مسافرتی در دریا بصورت فعال محقق شود.

وی با اشاره به آنکه مازندران تنها دارای مرز دریایی است یادآور شد: علاقمندی کشورهای حاشیه دریای خزر و کشورهای اسلامی به سواحلی جنوبی دریای خزر بویژه در استان مازندران فرصت مناسبی در رونق بخشی سفرهای دریایی است.

وی افزود: علیرغم وجود 340 کیلومتر نوار ساحلی در مازندران و 40 کیلومتر سواحل میانکاله، متاسفانه هنوز یک اتوبوس دریایی در دریای مازندران تردد نمی کند.

فرزانه با انتقاد از روند ادغام میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در قالب یک سازمان اظهار داشت: صنایع دستی کشور پس از ادغام در سازمان گردشگری و میراث فرهنگی در حال نابودی و محو شدن است.

وی اضافه کرد: برای جبران این نقیصه و تقویت قابلیت های صنایع دستی استان، ایجاد مجتمع های آموزشی صنایع دستی در اولویت برنامه های اجرایی در شهرستان ها قرار گرفته تا شاهد احیای مجدد صنایع دستی مازندران در بخش های مختلف بود.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری مازندران اضافه کرد: وقت مدیریتی متولیان گردشگری در شهرستانها و شهرداری های ساحلی بدلیل حضور میلیونی مسافر صرف راه حل های ترافیکی، ارائه خدمات و برقرای امنیت می شود و همین عاملی شده تا از بخش صنایع دستی غفلت شود.

وی افزود: ظرفیت های گردشگری استان با زیرساخت های ایجاد شده در آن تناسب ندارد و این زیرساختها بسیار عقب تر بوده مستلزم حرفه ای شدن ظرفیت های گردشگری است.

فرزانه از واگذاری تسهیلات ویژه و صدور مجوز برای مناطق نمونه گردشگری در استان مازندران خبر داد و گفت: خوشبختانه با تنفیذ اختیارات جدید از سوی سازمان گردشگری کشور، امکان اخذ مجوزها و موافقت نامه های مناطق نمونه گردشگری در استان فراهم شده است و دیگر نیاز به ارسال مدارک به مرکز نخواهد بود.

در این مراسم حسین متاجی به عنوان اولین رئیس اداره جدید التاسیس میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان نوشهر منصوب شد.
 

 


آخرين ويرايش : ۹ آبان ۱۳۹۱ - ساعت : ۱۰:۰۸ قبل‏ازظهر |  

جستجو در سايت
جستجو در ميان :

ورود اعضا
نام کاربري
رمزعبور

آمار و ارقام
تعداد بازديد ها : ۶۸۸۵۸۶۳
ستاد سازمان : ۷۷۱۳۲۴

صفحه اول | نقشه سايت | تماس با ما | سايت هاي ديگر | ورود اعضا
طراحي و اجرا : عمران شمال