امروز چهارشنبه ۲۶ دي ۱۳۹۷

صفحه اول بازگشت به صفحه قبل نقشه سايت صندوق پست الکترونيکي تماس با ما آموزش بازرسین ثبت نام الکترونیکی انتشارات خبرنامه خدمات مهندسی کمیسیون رفاه شرکت تعاونی مازند نظام واحد عضویت و صدور پروانه نظام پیشنهادات دريافت برنامه آکروبات      
وزارت راه و شهرسازی
نظام مهندسی کشور
شرکت تعاونی مازند نظام
اولين کارگاه هم انديشي ساخت و ساز ،معماري و شهر سازي مازندرانایران بالاترین شاخص زلزله را در دنیا دارد

رییس کارگروه بین المللی مهندسی ارزش(ICID) گفت: ایران با 70 نفر فوت به ازای یک میلیون نفر جمعیت در سال، بالاترین شاخص زلزله در سطح دنیا را دارد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران به نقل از ایرنا ˈکامران امامیˈ روز پنجشنبه در نخستین همایش آسیب شناسی مهندسی ارزش در صنعت ساختمان در مشهد افزود: شاخص زلزله یعنی تعداد افرادی که در سال بر اثر زلزله نسبت به جمعیت آن کشور فوت می کنند.

وی گفت: بعد از ایران، افغانستان با 20 نفر فوت در سال، دومین کشور و ترکیه با 18 نفر فوت به ازای یک میلیون نفر جمعیت، در رتبه سوم جهان قرار دارد.

وی گفت: هم اکنون ایران یکصد برابر شاخص زلزله در ژاپن را دارد در حالی که ظرفیت زلزله در کشوری مثل ژاپن خیلی بیشتر از ایران است.

امامی خاطرنشان کرد: هم اینک 10 میلیون نفر از هموطنان ما در سراسر کشور در بافت های فرسوده ساکن هستند و با رخ دادن یک زلزله، عواقب شدیدی متوجه این افراد است.

وی با اشاره به اصول مهندسی ارزش در صنعت ساختمان، گفت: نهادینه شدن مهندسی ارزش در ساختمان و سایر بخش ها موجب افزایش بهره وری و ارتقای ایمنی می شود و از سوی دیگر کاهش چشمگیر هزینه ها را بدنبال دارد.

وی بیان کرد: در حقیقت رعایت اصول مهندسی ارزش تنها پول و کاهش هزینه را دربرندارد بلکه مساله نجات جان انسانها مطرح است و این اصول باید در صنعت ساختمان الزامی شود.

رییس کارگروه بین المللی مهندسی ارزش(ICID) گفت: مهندسی ارزش یک فعالیت بین رشته ای و یک کار ˈتیمی، خلاقانه، نظامند و هم افزاییˈاست که ضمن حفظ کیفیت و کارکرد،هزینه اجرای پروژه ها را 25 تا 35 درصد کاهش می دهد.

امامی، نهادینه کردن مهندسی ارزش در شرایط فعلی کشور را مورد تاکید قرار داد و افزود: در شرایط کنونی ما می توانستیم 40 تا 100 میلیارد دلار از طریق مهندسی ارزش در کشور صرفه جویی در هزینه ها داشته باشیم در حالی که از این بابت تاکنون تنها حدود سه تا چهار میلیارد دلار صرفه جویی داریم.

وی پیشینه مهندسی ارزش در دنیا را مربوط به کشور آمریکا عنوان کرد و افزود: 40 سال طول کشید تا آمریکا توانست مهندسی ارزش را در بخش های مختلف صنایع خود نهادینه کند.

رییس کارگروه بین المللی مهندسی ارزش(ICID ) گفت: مهندسی ارزش که هم اکنون قانون و دستورالعمل آن وجود دارد، باید از طریق ایجاد شناخت، فراگیری دانش و تکرار آن به فرهنگ و تغییر تبدیل شود.

نخستین همایش آسیب شناسی مهندسی ارزش در صنعت ساختمان با همکاری سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی و سازمان بسیج مهندسین استان، در مشهد برگزار شد.


آخرين ويرايش : ۷ آبان ۱۳۹۱ - ساعت : ۰۹:۰۸ قبل‏ازظهر |  

جستجو در سايت
جستجو در ميان :

ورود اعضا
نام کاربري
رمزعبور

آمار و ارقام
تعداد بازديد ها : ۶۸۸۵۷۳۵
ستاد سازمان : ۷۷۱۳۰۵

صفحه اول | نقشه سايت | تماس با ما | سايت هاي ديگر | ورود اعضا
طراحي و اجرا : عمران شمال