امروز چهارشنبه ۲۶ دي ۱۳۹۷

صفحه اول بازگشت به صفحه قبل نقشه سايت صندوق پست الکترونيکي تماس با ما آموزش بازرسین ثبت نام الکترونیکی انتشارات خبرنامه خدمات مهندسی کمیسیون رفاه شرکت تعاونی مازند نظام واحد عضویت و صدور پروانه نظام پیشنهادات دريافت برنامه آکروبات      
وزارت راه و شهرسازی
نظام مهندسی کشور
شرکت تعاونی مازند نظام
اولين کارگاه هم انديشي ساخت و ساز ،معماري و شهر سازي مازندرانمدیرکل امور اقتصادی و بین‌المللی مازندران:خدمات فنی مهندسی مازندران به کشور عراق صادر می‌شود

 به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، حسن اسماعیلی بعداز ظهر امروز در همایش معرفی فرصت‌های تجاری و سرمایه‌گذاری در کشور عراق، ظرفیت کشاورزی در مازندران پرداخت و اظهار داشت: 35 درصد تولیدات باغی و مرکبات کشور در مازندران تامین می‌شود.

وی ادامه داد: مازندران در بخش تولیدات صنعتی با فعالیت 2 هزار واحد صنعتی ظرفیت خوبی برای توسعه صادرات در این بخش را دارد که یک سوم آن قابلیت صادرات به عراق را دارد.

اسماعیلی اضافه کرد: خدمات فنی مهندسی مازندران به کشور عراق نیز صادر می‌شود.

این مسئول با بیان اینکه در تجارت  با عراق به دنبال بازار پایدار هستیم، تصریح کرد: ایران و عراق به عنوان یک امت هستند و کشور هدف ما نیز تمایل زیادی به تجارت با کشور ما را دارند.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی و بین‌المللی مازندران به فعالیت 14 شرکت مازندرانی در اقلیم کردستان عراق اشاره کرد و گفت: تشکیل میز تخصصی فعالیت تجاری با عراق را از سال 88 داشتیم و در سال 89 تاکنون پذیرش سه هیئت بزرگ عراقی و چهار هیئت  مازندرانی را به عراق داشتیم.

وی ادامه داد: نمایشگاهی آذر ماه امسال در سلیمانیه عراق با محوریت مازندران برگزار می‌شود فرصتی است تا بازرگانان و تجار ما بتوانند از این ظرفیت استفاده کنند.

اسماعیلی با بیان اینکه در سال 84، 10 میلیون دلار صادرات به عراق داشتیم، بیان داشت: در سال 90 بیش از 94 میلیون دلار و در پنج ماهه سال جاری 48 میلیون دلار مازندران صادرات به عراق داشت.

وی خاطر نشان کرد: براساس هدف‌گذاری ما باید بتوانیم 120 میلیون دلار صادرات به عراق داشته باشیم.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی و بین‌المللی مازندران  به توسعه بخش گردشگری در بخش عتبات عالیات اشاره کرد و گفت: هدف نخست همه ایرانیان سفر به عتبات عالیات است که ما می‌توانیم اقامتگاه‌های مختلفی را از طریق تور به کردستان عراق و بالعکس به ایران هم داشته باشیم.

وی اظهارداشت: بخش گردشگری مازندران می‌تواند با ساماندهی تور 48 ساعته گردشگران عراقی را در مازندران نگه داشته باشد.


آخرين ويرايش : ۱۹ شهريور ۱۳۹۱ - ساعت : ۱۰:۰۶ قبل‏ازظهر |  

جستجو در سايت
جستجو در ميان :

ورود اعضا
نام کاربري
رمزعبور

آمار و ارقام
تعداد بازديد ها : ۶۸۸۵۷۴۸
ستاد سازمان : ۷۷۱۳۰۶

صفحه اول | نقشه سايت | تماس با ما | سايت هاي ديگر | ورود اعضا
طراحي و اجرا : عمران شمال