امروز چهارشنبه ۲۶ دي ۱۳۹۷

صفحه اول بازگشت به صفحه قبل نقشه سايت صندوق پست الکترونيکي تماس با ما آموزش بازرسین ثبت نام الکترونیکی انتشارات خبرنامه خدمات مهندسی کمیسیون رفاه شرکت تعاونی مازند نظام واحد عضویت و صدور پروانه نظام پیشنهادات دريافت برنامه آکروبات      
وزارت راه و شهرسازی
نظام مهندسی کشور
شرکت تعاونی مازند نظام
اولين کارگاه هم انديشي ساخت و ساز ،معماري و شهر سازي مازندراننواقص را به مسکن مهر نچسبانید

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه مسکن مهر هیچ نقصی دربخش زیر ساخت ندارد گفت: نواقص مربوط به مسکن های خود مالکی است.
علی نیکزاد در برنامه پرونده 20:30 شبکه دو سیما با بیان اینکه در بخش حمل ونقل و مسکن وشهرسازی اهداف مشخصی داریم گفت: 4 میلیون و 110 هزار واحد مسکونی در شهر و روستا اهداف خود را پیش می بریم و در حمل ونقل ریلی، هوایی، دریایی و جاده ای پروژه های عمرانی را در دست اجرا داریم. وی در ادامه افزود: مسکن به عنوان یکی از ملزومات مردمی به شمار می رود واکثر نامه ها و مراجعات مردمی به وزارت خانه در خصوص مشکلات مسکن است.

نیکزاد ادامه داد: در وزارت خانه راه وشهرسازی هرکدام از سازمان ها از جمله سازمان بنادر ، راهداری، فرودگاه ها وایرلان ها وظایف مربوط به خودشان را در حوزه حمل ونقل برعهده دارند و در یک برنامه مشخص موضوع حمل ونقل به معنای عام را مدیریت می کنند اما همواره دغدغه اصلی ما مسکن دار شدن مردم است. وی در پاسخ به این سوال که تعدادی از پروژه های مسکن مهر با مشکلات زیرساختی وروبنایی از جمله آب، برق،‌ گاز ویا فروشگاه روبه رو هستند، گفت: در صورتیکه هر یک از متقاضیان یا افراد با نواقصی در ساخت مسکن مهر روبرو شدند می توانند آن را بیان کنند.

وزیر راه و شهر سازی درادامه افزود: اجازه افتتاح واحدهای مسکن مهر بدون تکمیل انشعابات آب،برق،گاز داده نشده است. وی تاکید کرد: هیچ پروژه ای بدون بحث های زیر ساختی و ویا جدول کشی و آسفالت افتتاح نخواهد شد. نیکزاد با اشاره به اینکه پروژه هایی که ناقص هستند در جرگه مسکن مهر نیستند گفت: این پروژه ها از پروژه های خودمالکی است که توسط مردم ساخته شده ونواقص آنها مربوط به مسکن مهر نیست.

وزیر راه وشهرسازی در ادامه تصریح کرد: در بسیاری از شهرهای کشور پروژه های آماده افتتاح داریم اما به دلیل اینکه زیر ساخت های این پروژه ها آماده نیست، هنوز به مرحله بهره برداری نرسیده اند. وی یادآور شد: بحث های زیرساختی آسفالت و جدول کشی جزو اولویت ها و تاکیدات ما در ساخت مسکن به شمارمی رود.

افتتاح یک میلون و500 هزار واحد مسکن مهر تا پایان امسال

نیکزاد با اشاره به اینکه 4 میلیون و 110 هزار واحد مسکن مهر در حال ساخت است که از این تعداد یک میلیون و 750 هزار واحد افتتاح شده است، گفت: برنامه امسال ما در خصوص افتتاح واحد ها 1 میلیون 500 هزار واحد است که افتتاح سایر واحدها برای سال آینده گذاشته شده است. وزیر راه وشهرسازی با اشاره به اینکه بازار اجاره امسال کمی تکان خورده، افزود: به منظور کاهش قیمت اجاره بها نیز برنامه هایی چون قانون تعزیرات و مالیات برخانه های خالی اعمال شده است.

وی درادامه تصریح کرد: در ایام هفته دولت برنامه افتتاح 50 هزار و 550 هزار واحد مسکن مهر در کلان شهرهای مختلف کشور را در دستور کار داریم که به دلیل تداخل با اجلاس سران کشورهای غیر متعهد به هفته های آتی موکول شده است. نیکزاد در ادامه اظهار داشت: امیدواریم با ثبات قیمتی موجود، با عرضه واحدهای مسکن مهر از هفته آتی تا پایان امسال شاهد افزایش قیمت نباشیم.

وزیر راه وشهرسازی با اشاره به اینکه سرشماری سال 90 تعداد واحدهای خانه های خالی را یک میلیون 663 هزار واحد را نشان می دهد، که 372 هزار واحد آن مربوط به استان تهران است گفت: با عرضه واحدهای مسکن مهر و واحدهای خالی میزان عرضه و تقاضا برابر و ثباتی در این بازار ایجاد می شود.

پایان قطعات 1و 4 آزاد راه تهران شمال تا پایان دولت دهم

نیکزاد همچنین درخصوص آزاد راه تهران وشمال گفت: قطعات یک و چهار این آزاد راه تا پایان دولت دهم به پایان می رسد و قطعات 2 و3 آن به دولت های بعدی واگذار می شود. وی با اشاره به اینکه همکاری و اقدامات امداد و نجات در زلزله آذربایجان شرقی بسیار خوب بوده است، افزود: ساخت و ساز واحدهای مسکونی برای این شهرها توسط مردم و وزارت راه وشهرسازی تا اوایل فصل سرما صورت می گیرد.

وزیر راه وشهرسازی با اشاره به اینکه بنیاد مسکن با تمام قوا وارد ساخت وساز این شهر شده است گفت: منابع ومصالح دراین شهرتامین و آوار برداری آغاز شده است. وی یادآور شد: ادارات کل و وسایل حمل ونقل راه وشهرسازی 12 استان و بنیاد مسکن 14 استان برای ساخت وساز واحدهای مسکونی درآذربایجان شرقی مستقر شده است.

نیکزاد در ادامه افزود: ساخت واحدهای مسکونی با متراژ های 50 و60 متری بسیار سهل و آسان است و از سوی دیگر تمامی امکانات از جمله مصالح ساختمانی نقشه های فنی ،میلگرد ، آهن آلات توسط بنیاد مسکن تامین شده است. وزیر راه وشهرسازی در ادامه توضیح داد: 12 هزار دام داری نیز با دستوررئیس جمهور که با حضور خود در این استان به مردم آسیب دیده هدیه داد تلاش می شود تا رسیدن فصل سرما شاهد اولین مرحله واگذاری مسکن به مردم باشیم. نیکزاد در ادامه یاد آور شد: با برخی از پیمانکاران در خصوص ساخت واحدهای مسکن مهر قرار داد بسته شده و پیشرفت کار در این حوزه بسیار خوب بوده است.

وزیر راه وشهرسازی در ادامه خاطر نشان کرد: رئیس بنیاد مسکن هر هفته برای سرکشی ساخت وساز در آذربایجان شرقی حضور دارد و من نیز به مردم این استان قول داده ام که هر 15 روز یکبار برای بازدید از پیشرفت های کار در این شهرها باشم. نیکزاد در پایان به مردم آذربایجان شرقی گفت: من شب ها خواب ندارم فصل سرما نزدیک است امیدواریم با همکاری و دست در دست هم هرچه سریعتر این واحدها مسکونی آماده شود.
 
 


آخرين ويرايش : ۸ شهريور ۱۳۹۱ - ساعت : ۰۷:۰۶ قبل‏ازظهر |  

جستجو در سايت
جستجو در ميان :

ورود اعضا
نام کاربري
رمزعبور

آمار و ارقام
تعداد بازديد ها : ۶۸۸۵۸۴۲
ستاد سازمان : ۷۷۱۳۱۷

صفحه اول | نقشه سايت | تماس با ما | سايت هاي ديگر | ورود اعضا
طراحي و اجرا : عمران شمال