امروز يكشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۹

صفحه اول بازگشت به صفحه قبل نقشه سايت صندوق پست الکترونيکي تماس با ما آموزش بازرسین ثبت نام الکترونیکی انتشارات خبرنامه خدمات مهندسی کمیسیون رفاه شرکت تعاونی مازند نظام واحد عضویت و صدور پروانه نظام پیشنهادات دريافت برنامه آکروبات      
ششمین اتنخابات هیأت مدیره سازمان
مقررات ملی


سازمان نظام مهندسي - سوال و جواب هاي متداول ( FAQ ) :

عضویت و پروانه اشتغال

1- برای عضویت  در سازمان چه باید کرد ؟

فارغ التحصیلان رشته های مهندسی عمران ، معماری ، برق ، مکانیک ، شهرسازی ، نقشه برداری و ترافیک از دانشگاههای مختلف در مقطع تحصیلی لیسانس و بالاتر می توانند به دفاتر نمایندگی مراجعه نموده و مدارک مورد نیاز شامل فتوکپی برابر اصل شناسنامه ، فتوکپی برابر اصل مدرک تحصیلی ، عکس و با تکمیل  فرمهای مورد  نیاز و پرداخت مبلغ ورودی و حق عضویت  در صورت پذیرفته شدن مدرک تحصیلی ، به عضویت سازمان نظام مهندسی درآیند .

2- چگونه می توان در قالب نظام مهندسی به ارائه خدمات مهندسی پرداخت ؟
کلیه اعضا با مدرک لیسانس پس از گذشت حداقل 3 سال از اخذ مدرک تحصیلی و اعضا با مدرک کارشناسی ارشد ، پس از گذشت 2 سال از اخذ مدرک می توانند در آزمون ورودی شرکت نموده و درصورت قبولی موفق به اخذ پروانه اشتغال می شوند . اعضا در رشته های اصلی (برق - قدرت و مکانیک -سیالات ) امکان ارائه خدمات در طراحی و هم نظارت را دارا می باشند اما رشته های مرتبط فقط امکان نظارت بر ساختمانها را طبق صلاحیت اخذ شده دارند . مهندسین عمران – عمران در صورت قبولی در آزمون محاسبات و نیز آزمون نظارت صلاحیتهای مربوطه را اخذ می نمایند ولی اعضا با مدارک مرتبط عمران ( آب ، سازه های هیدرولیکی ، راه و ... )  تنها قادر به شرکت در آزمون نظارت خواهند بود .

 

واحد آموزش

برای ارتقاء پایه 1 و 2 هر رشته چند امتیاز لازم است ؟

طبق دستور العمل جدید ارتقاء دوره های جدید امتیازی ندارند فقط برای هر رشته طبق جدول ذیل باید به تعداد مورد نیاز دوره گذرانده شود.

جهت اطلاع از عناوین و سرفصل کامل دوره ها به قسمت آموزش سایت :www.maskan-sakhteman.ir  مراجعه گردد.

برای گذراندن دوره های ارتقاء پایه به کدام موسسه باید مراجعه کرد؟

تنها مجریان آموزشی مورد تایید سازمان مسکن و شهرسازی در سطح استان جهت برگزاری دوره های ارتقاء که طرف قرارداد کمیته آموزش سازمان نظام مهندسی استان نیز هستند دانشگاه مازیار نور با شماره تماس 6228787-0122 (خانم جولایی) و دانشگاه امام محمد باقر با شماره تماس 3254411-0151 (آقای فلاحی) می باشند.

آیا برای تایید فرم ثبت نام آزمون حرفه ای مهندسان پایه 3 به سازمان مراجعه کنیم ؟

خیر - دفاتر نمایندگی

 


آخرين ويرايش : ۲۲ دي ۱۳۸۹ - ساعت : ۰۶:۱۰ قبل‏ازظهر

جستجو در سايت
جستجو در ميان :

ورود اعضا
نام کاربري
رمزعبور

آمار و ارقام
تعداد بازديد ها : ۷۱۶۱۱۰۸

صفحه اول | نقشه سايت | تماس با ما | سايت هاي ديگر | ورود اعضا
طراحي و اجرا : عمران شمال